Profilaktyka

Profilaktyka jest bardzo ważną dziedziną stomatologii, bo to właśnie dzięki niej można zapobiec najczęściej występującym schorzeniom jamy ustnej – próchnicy i chorobom dziąseł. Podstawą jest odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej oraz poddawanie się zabiegom profilaktycznym. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie i wzmocnienie zębów.

W naszej przychodni można dobrać najbardziej trafne metody profilaktyki. Pomożemy zarówno w doborze właściwej szczoteczki do mycia zębów, pasty oraz innych przyborów higienicznych, a także poinstruujemy na temat właściwego dbania o jamę ustną, co pomoże uniknąć przebarwień, odkładania się kamienia nazębnego, nieświeżego oddechu, a przede wszystkim problemów z próchnicą i dziąsłami.

Higiena jamy ustnej nie wystarczy jednak do tego, aby zachować zęby w pełnym zdrowiu. Dlatego w naszym gabinecie stomatologicznym oferujemy całą gamę profesjonalnych zabiegów profilaktycznych.

Zabiegi profilaktyczne

Scaling – czyli usuwanie kamienia nazębnego. Za pomocą skalera ultradźwiękowego wykorzystującego zjawisko piezoelektryczne możliwe jest usunięcie warstwy kamienia, którego zbieranie się jest główną przyczyną chorób dziąseł.

scaling

Piaskowanie zębów – czyli usuwanie osadu z powierzchni zębów. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest pozbycie się przebarwień (np. z żywności, z kawy czy herbaty) i poprawa wyglądu uśmiechu.

Piaskowanie zębów

Polerowanie zębów – czyli czyszczenie powierzchni zębów z użyciem specjalnych past diamentowych i polerujących. W rezultacie osad nazębny jest skutecznie usunięty, powierzchnia zębów staje się gładka i błyszcząca, a uśmiech znacznie lepiej się prezentuje..

Polerowanie zębów

Lakowanie zębów – czyli uszczelnianie bruzd występujących na zębach. Zabieg można wykonywać zarówno na zębach mlecznych, jak i stałych. Pierwsze lakowanie zębów u dzieci powinno mieć miejsce około 6. roku życia. Zabieg pozwala ochronić zęby przed bakteriami próchnicowymi.

Lakowanie

Fluoryzacja zębów – czyli lakierowanie. Na zęby nakłada się specjalistyczne preparaty fluorowe, które wzmacniają szkliwo i chronią je przed próchnicą oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Fluoryzacja