Ortodoncja

Ortodoncja to dział stomatologii skupiający się na wadach zgryzu, wadach szczękowo-twarzowych oraz innych nieprawidłowościach zębowych. Ortodoncja zajmuje się korygowaniem tych wad, co skutkuje nie tylko poprawą estetyki uśmiechu, ale także pozwala wyeliminować problemy z wymową oraz liczne problemy zdrowotne (nieprawidłowe funkcje oddychania, połykania i żucia).

Leczenie ortodontyczne dzieci

W leczeniu ortodontycznym dzieci istotna jest jak najszybsza diagnoza i rozpoczęcie leczenia w odpowiednim wieku. Pierwsza konsultacja ortodontyczna powinna mieć miejsce około 5. roku życia dziecka. U małych dzieci wady zgryzu można leczyć z użyciem aparatów ruchomych. W naszej ofercie można znaleźć również aparaty stałe, które stosuje się w przypadku występowania uzębienia mieszanego.

 

Aparaty ruchomeAparat ruchomy

                                                                  Aparaty ruchome

 

Leczenie ortodontyczne młodzieży i dorosłych

Wady zgryzu można leczyć w każdym wieku, dlatego naszą ofertę kierujemy także do młodzieży oraz osób dorosłych. Nasze aparaty pozwolą otrzymać satysfakcjonujące efekty estetyczne i zdrowotne. Istnieje możliwość samodzielnego wybrania rodzaju zamków, z których będzie wykonany aparat. Aparaty ortodontyczne dla dorosłych i młodzieży, które stosujemy w naszym gabinecie, oparte są na technice niskiego tarcia SWLF (Straight Wire Low Friction). Umożliwia ona maksymalne skrócenie czasu leczenia oraz pozytywnie wpływa na odczucia pacjenta, minimalizując dyskomfort związany z noszeniem aparatu. Dostępne są różne rodzaje zamków: metalowe, porcelanowe (w kolorze zębów) oraz kryształowe (przezroczyste) – można je dobrać zgodnie z własnymi upodobaniami.

 

metalowe zamki do aparatów

                                   Zamki metalowe, samoligaturujące i mieszane.

kryształowe zamki do aparatówaparat incognito

 Zamki kryształowe                                                            Aparat Incognito

 

 

Nowoczesne leczenie ortodontyczne

Jedna z najnowocześniejszych metod leczenia ortodontycznego to metoda przezroczystych nakładek Invisalign lub Clearaligner. Nakładki są praktycznie niewidoczne na zębach, dzięki czemu gwarantują wysoki komfort pacjenta. Umożliwiają też łatwe utrzymanie higieny jamy ustnej. Są wymieniane podczas wizyt kontrolnych u ortodonty. Ich efektywność jest bardzo wysoka – jest to metoda szczególnie polecana pacjentom dorosłym.

 

system Clearaligner

 

Metoda leczenia wad zgryzu za każdym razem jest dobierana do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta. Decyzja jest poprzedzona badaniami, wywiadem oraz szczegółową analizą przeprowadzaną w gabinecie stomatologicznym. Proces leczenia jest stale kontrolowany, a jego ostatecznym rezultatem jest piękny i zdrowy uśmiech pacjenta.