Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna stosowana jest w sytuacjach, gdy tradycyjne metody leczenia z różnych powodów nie mogą być wprowadzone. Choć kojarzy się głównie z usuwaniem zębów, tak naprawdę obejmuje znacznie szerszą gamę działań i skupia się głównie na utrzymaniu zębów objętych stanami chorobowymi.

Zabiegi realizowane w zakresie chirurgii stomatologicznej, których zadaniem jest utrzymanie objętych chorobą zębów, to między innymi resekcja wierzchołków korzeni zębowych czy też usuwanie torbieli. Dzięki nim można uniknąć ekstrakcji i zachować funkcjonalność zębów.

Przed zabiegiem pacjent jest dokładnie badany, a stomatolog zbiera wywiad i udziela szczegółowych konsultacji. Na tej podstawie ustala się indywidualny proces leczenia. Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej zwykle są bezbolesne, ponieważ wykonuje się je po podaniu znieczulenia miejscowego. Wcześniej oczywiście konsultujemy z pacjentem zarówno rodzaj znieczulenia, jak i materiały, które zostaną wykorzystane w leczeniu. Dokładamy wszelkich starań, aby każda wizyta w naszym gabinecie była dla pacjentów komfortowa i dawała pożądane efekty.